Zawody nad Sidłowem i przygoda ze strażnikami SSR

W minioną sobotę, od godziny siódmej rano, nad zalewem Sidłowo w okolicy Sławoborza, trzech naszych spławikowców rywalizowało w drużynowych zawodach o Puchary Starosty i Burmistrza Białogardu. W drużynie Koła Miejskiego wystartowali koledzy: Mariusz Chrzanowski, Tomasz Jezierski i Krzysztof Zdyb. W gronie kilkunastu drużyn nasi koledzy zajęli III miejsce w Pucharze Burmistrza, natomiast indywidualnie najlepszym w sektorze był kolega Tomasz Jezierski. Klimat panujący nad łowiskiem w trakcie zawodów oddają fotografie wykonane przez Krzysztofa Zdyba, któremu bardzo dziękuję za fotorelację dostępną pod adresem: http://www.pzw.org.pl/1479/galeria  gdzie opublikowane są 83 zdjęcia z zawodów.

Wykorzystując doskonałe warunki do wędkowania, dwóch członków naszej drużyny (koledzy Krzysiek i Mariusz) postanowili zużyć zanęty i przynęty pozostałe z sobotnich zawodów i następnego dnia przetestować łowisko Pławęcino. Nad wodą byli już przed godziną 5 rano. Po kilkunastu minutach po rozłożeniu sprzętu pojawili się tam trzej inni wędkarze. Jak się wkrótce okazało byli to strażnicy SSR z grupy rymańskiej, którzy wylegitymowali naszych kolegów.

Ogromnie cieszy zaangażowanie strażników i opieka nad okolicznymi akwenami. Mariusz relacjonując przebieg zdarzenia podkreślał profesjonalne zachowanie SSR-owców i wystawił im wysokie oceny.

Moim zdaniem takich grup powinno być w okolicy zdecydowanie więcej. Tym bardziej jest to uzasadnione w przypadku powiatu, który ma najmniejszą liczbę strażników społecznych, a Okręg szuka oszczędności. Przecież nie każde pojawienie się społeczników nad wodą musi być opłacane przez Związek, a wspólne wędkowanie strażników połączone ze sprawdzeniem innych wędkujących jest doskonałym sposobem na zwielokrtotnienie kontroli i egzekwowanie przepisów, czego świetnym przykładem była opisana kontrola.

Z wędkarskim pozdrowieniem

Wiesław Skólmowski