Drogie, nielegalne spinningowanie

wędka z kołowrotkiem znaleziona przy kontrolowanym

Grupa trzech naszych strażników SSR, wspierana przez kolegę z Koła Wojskowego, zatrzymała podczas wczorajszego patrolu mężczyznę spinningującego w okolicy Bard. Mieszkaniec jednej z okolicznych wsi twierdził, że tylko spaceruje nad rzeką. Wcześniejsza obserwacja nie pozostawiała jednak złudzeń, co potwierdzał także zestaw spinningowy zabezpieczony przy zatrzymanym.

Wezwany na miejsce patrol policji ukarał spacerowicza dwustuzłotowym mandatem za spinningowanie bez wymaganych zezwoleń na zamkniętym odcinku rzeki. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna przyjechał nad Parsętę nieubezpieczonym jednośladem, za co otrzymał dodatkowo mandat w wysokości 250 zł.

WS