Delegacje prezesa

Koleżanki i koledzy, jutro spotkamy się na najważniejszym tegorocznym zebraniu członków Koła - na Walnym Zgromadzeniu, podsumowującym naszą działalność w roku 2014, które przypomnę ma rozpocząć się o godzinie 16:45 w Sali wykładowej Mariny Solnej w Kołobrzegu (na pierwszym piętrze budynku Portu Jachtowego).

Wśród sprawozdań przewodniczących sekcji, wiceprezesów ds. sportu i ochrony wód, skarbnika, Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego, znajdzie się także moje, w którym będę składał sprawozdanie w imieniu Zarządu Koła.

Zapewniam, że dołożę wszelkich starań aby żadne pytanie w trakcie dyskusji nie pozostało bez odpowiedzi, uważam bowiem, że w PZW nie powinno być tajemnic, tym bardziej w przypadku rozliczenia rocznego budżetu Koła, czyli naszych wspólnych pieniędzy.

Mając na uwadze docierające do mnie nieliczne komentarze na temat korzyści materialnych jakie miałem osiągnąć dzięki funkcji prezesa oświadczam, iż w roku 2014, na podstawie wypełnionych delegacji skarbnik Koła zwrócił mi łączną kwotę 255,50 gr z tytułu przejechanych kilometrów.

Na to składało się:

styczeń – wyjazd delegacji Koła na pogrzeb Jana Meyera,

marzec – wyjazd z kilkoma członkami Koła do OHZ „Liśnica” zorganizowany z okazji obchodów „Dnia Wędkarza”

maj – przejazdy związane z organizacją zawodów „Perła Bałtyku”

lipiec – wyjazd wraz z Komendantem SSR nad Pysznicę (zatrucie rzeki)

grudzień – kontrola prac melioracyjnych nad Dębosznicą

Poza tym reprezentowałem Koło Miejskie na zawodach w ramach Turnieju Czterech Rzek. Wraz z kolegą Janem Bonczkowskim zrezygnowaliśmy ze zwrotu poniesionych wówczas kosztów podróży. Innych korzyści nie przyjąłem. Nieskromnie dopiszę, że miałem ogromny udział w pozyskaniu środków o łącznej wartości około 10 tysięcy zł, jakie nasze Koło otrzymało w roku 2014.

O szczegółach będziemy rozmawiać na jutrzejszym zgromadzeniu.

Prezes Zarządu Koła

Wiesław Skólmowski