Zakończył się XXVII Memoriał Wiktora Wierzbickiego

Parking leśny przy trasie Ząbrowo-Pustary, w pierwszą niedzielę marca, tradycyjnie zapełnił się uczestnikami ogólnopolskich zawodów trociowo-łososiowych.

Frekwencja na tegorocznej edycji Memoriału Wiktora Wierzbickiego udowodniła, że jako organizatorzy zawodów wędkarskich jesteśmy oceniani bardzo wysoko. 257 zawodniczek i zawodników, to rekordowa liczba w blisko trzydziestoletniej historii tej imprezy, która jest wynikiem pracy kilkunastoosobowego zespołu składającego się z członków naszego Koła. Dotychczas tylko raz, dwusetka została przekroczona o dwie osoby w roku 2007. Niestety, nawet w najbardziej optymistycznych wariantach, żaden z nas nie przewidywał takiej ilości startujących w tym roku, dlatego pakiety startowe były przygotowane „tylko” dla 200 osób. Na szczęście spotkaliśmy się ze zrozumieniem ze strony zawodników z najwyższymi numerami i udało nam się rozpocząć rywalizację kilkanaście minut po godzinie ósmej.

Sześciogodzinne wędkowanie odbywało się na kilkudziesięciokilometrowym odcinku od hydroelektrowni w Rościnie, pod Białogardem, do granicy wód śródlądowych, czyli do mostu kolejowego na ulicy solnej w Kołobrzegu. 5 troci złowionych w tym czasie i sklasyfikowanych przez sędziów pozwoliło wyłonić zwycięzców:

1. Edward Dżyga (Kołobrzeg), troć - 75,2 cm

2. Andrzej Wołkowski (Białogard), troć – 67,7 cm

3. Jerzy Kraska (Kołobrzeg), troć – 67,4 cm

4. Artur Zdziobło (Kołobrzeg), troć – 63,5 cm (C&R)

5. Adam Lewandowski (Somonino), troć – 62,3 cm

Poza najlepszymi tego dnia spinningistami, okolicznościowymi medalami wyróżnieni zostali najmłodsi uczestnicy zawodów. W tym roku na liście startowej znalazło się 10 juniorów.

Okolicznościowym podziękowaniem za wsparcie udzielone strażnikom społecznym z grupy przy Kole Miejskim PZW, Zarząd Koła wyróżnił Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty z siedzibą w Karlinie, natomiast dzięki hojności sponsorów, kilkanaście zestawów upominków (wędki spinningowe, plecaki, torby, kalendarze, filmy, woblery, noże wędkarskie, a także bilety na morskie rejsy wędkarskie) trafiło w ręce uczestników akcji ekologicznej „Nasze brzegi w naszych rękach” przeprowadzonej równolegle z zawodami, której efektem była sterta śmieci zebranych nad Parsętą.

XXVII Memoriał Wiktora Wierzbickiego odbył się dzięki:

Starostwu Powiatowemu w Kołobrzegu,

Koledze Zygmuntowi Zaborskiemu,

Firmie „Balsax” z Kłodzka,

Sklepowi wędkarskiemu Michał Jania z ul. Jedności Narodowej 30 w Kołobrzegu,

Firmie „Dobre meble” z ulicy Walki Młodych 28/1 w Kołobrzegu.

Wielkie słowa uznania i podziękowanie należą się tradycyjnie Panu Norbertowi Dorobisz, szefowi kuchni Hotelu Ikar Plaza, za przygotowanie menu i oprawę kulinarną zawodów.

Jesteśmy wdzięczni Panu Markowi Zawadzkiemu, Wójtowi Gminy Dygowo, za pomoc w organizacji akcji ekologicznej przeprowadzonej równolegle z zawodami, a także Nadleśnictwu Gościno za umożliwienie okresowego skorzystania z dróg leśnych.

Dziękujemy Zarządowi Okręgu PZW w Koszalinie za zwolnienie uczestników zawodów z opłat za wędkowanie w trakcie trwania memoriału, a zawodnikom za udział. Dziękujemy także wszystkim naszym gościom i do zobaczenia za rok.

W imieniu organizatorów

Prezes Zarządu Koła