Wyniki Międzynarodowych Mistrzostw Polski

W dniach 18-20 września, brzeg morski na odcinku trzech kilometrów, od Grzybowa do plaży strzeżonej na wysokości internatu Zespołu Szkół Morskich w Kołobrzegu, był pełen wędkarzy surfcastingowych, rywalizujących o najcenniejsze tytuły w kraju, w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Polski w wędkarstwie brzegowo-plażowym. Pierwszy raz w historii kołobrzeskiego wędkarstwa, Zarząd Główny PZW w Warszawie, przeprowadzenie tak ważnej imprezy sportowej, powierzył mieszkańcom grodu nad Parsętą, a dokładniej członkom Koła Miejskiego PZW.

Zawody tej rangi nie można porównywać nawet do jednych z największych w Polsce zawodów spinningowych, jakimi był tegoroczny Memoriał Wiktora Wierzbickiego, w którym wystartowało 256 zawodników, czy kilkudniowych zawodów morskich znanych pod nazwą „Perła Bałtyku”. Chociaż ich przygotowaniem i przeprowadzeniem zajmowali się ci sami wędkarze, to przedsięwzięcie logistyczne związane z organizacją mistrzostw, obwarowanych przepisami, nie można porównywać w żaden sposób z zawodami towarzyskimi.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w wędkarstwie brzegowo-plażowym „Kołobrzeg 2015” były rozgrywane w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej, poza tym punkty w nich zdobyte liczyły się także do rocznego podsumowania cyklu Grand Prix Polski. Nie były to zawody w których mógł wystartować każdy. Udział wzięli reprezentanci okręgów i klubów wędkarskich, posiadający licencję sportu kwalifikowanego. Z tej możliwości skorzystało 48 osób, w tym dwóch Kołobrzeżan. Nad prawidłowością przebiegu rywalizacji czuwało 11 sędziów, a organizacją zajmowało się kilkanaście osób, wśród których byli też członkowie Grupy Ratowniczej „Paramedic” Kołobrzeg, czuwający nad zdrowiem uczestników.

Po rozegraniu i podsumowaniu 4 tur, wyłoniono najlepszych, którym na uroczystości zakończenia Mistrzostw Polski, w Marinie Solnej, wręczono pamiątkowe puchary, medale i dyplomy. Zawodnicy otrzymali je z rąk Posła na Sejm Rzeczypospolitej Marka Hoka, Prezydenta Miasta Kołobrzeg Janusza Gromka, Przewodniczącej Rady Powiatu Danuty Adamskiej-Czepczyńskiej, oraz Prezesa Zarządu Okręgu PZW w Koszalinie Marka Lewandowskiego.

Ceremonia, podobnie jak całe mistrzostwa była rejestrowana przez przedstawicieli kilku redakcji, a przede wszystkim redaktora Józefa Wróblewskiego z miesięcznika Wiadomości Wędkarskie, reprezentującego patrona medialnego, na łamach którego pojawi się relacja z Kołobrzegu.

Na zakończenie, gratulując zwycięzcom, pragnę wyrazić ogromne podziękowanie wszystkim osobom, które pomogły nam w organizacji zawodów:

Norbertowi Dorobisz, Szefowi Kuchni Hotelu „Ikar Plaza”, za przygotowanie potraw,

Zarządowi Portu Morskiego Kołobrzeg za umożliwienie przeprowadzenia ceremonii otwarcia i zamknięcia, a także zorganizowania Biura zawodów w Marinie Solnej,

Karolowi Lipskiemu, właścicielowi Hotelu „Taaaka ryba”, za ufundowanie pobytu przedstawicielom redakcji Wiadomości Wędkarskich,

Tomaszowi Tamborskiemu, Staroście Kołobrzeskiemu, za ufundowanie 4 pucharów dla zwycięzców poszczególnych tur,

przede wszystkim dziękuję kolegom z kołobrzeskiego Koła Miejskiego PZW, za ogromny wkład pracy społecznej, dzięki czemu zawody mogliśmy przeprowadzić na poziomie godnym najlepszych wędkarzy surfcastingowych w Polsce.

Z wędkarskim pozdrowieniem

Prezes Zarządu Koła

Wiesław Skólmowski

WYNIKI:

Klasyfikacja indywidualna:

1. Rafał Pionk - Belona Gdańsk  (suma miejsc 11)

2. Andrzej Jaworek – SKW Tubis  (15)

3. Krzysztof Małecki – Konger Poznań 2  (23)

4. Leszek Sobota – Pomuchel Lębork  (24)

5. Stanisław Szymański – CWM Ustka  (26)

6. Jerzy Bajer – CWM Ustka  (27)

Klasyfikacja drużynowa:

1. CWM Ustka w składzie: Jerzy Bajer, Marcin Zawiślak, Stanisław Szymański
  2. SKW TUBIS w składzie: Piotr Badełek, Andrzej Jaworek, Tomasz Wideł,
  3. Konger Poznań 1 w składzie: Piotr Pietrzyk, Przemysław Zalisz, Jan Bubień,
  4. Konger Poznań 2 w składzie: Dawid Furman, Izabela Weimann, Krzysztof Małecki,
  5. Belona Gdańsk w składzie: Jacek Frączek, Roman Felkner, Rafał Pionk,
  6. Pomuchel Lębork 1 w składzie: Leszek Sobota, Arkadiusz Kąkol, Mariusz Bizewski

Klasyfikacja Grand Prix Polski:

1.      Stanisław Szymański

2.      Leszek Sobota

3.      Arkadiusz Kąkol

4.      Andrzej Jaworek

5.      Jerzy Bajer

6.      Marcin Zawiślak

Na podstawie wyników podsumowania rocznego Grand Prix wyłoniona zostanie Kadra Narodowa

Kołobrzeżanie w klasyfikacji drużynowej Międzynarodowych Mistrzostw Polski zajęli IX miejsce, a indywidualnie na XI pozycji uplasował się Marcin Borkowski, natomiast Grzegorz Krężel był XIX.

przeszło 100 zdjęć z trzydniowych mistrzostw dostępne jest pod adresem http://www.1479.pzw.org.pl/galeria/miniatury/15453