Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Przy ujściu Parsęty jest stały obwód ochronny!

            Przed kilkoma dniami, na stronie naszego koła opublikowaliśmy alarmującą informację, uzyskaną od starszego inspektora IRM w Kołobrzegu, z której wynikało, iż stały obwód ochronny przy ujściu Parsęty już nie istnieje, a siatki do czasu ukazania się nowego rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczącego rybołówstwa komercyjnego, mogą stać bardzo blisko ujścia rzeki, pod warunkiem, że będą poza torem wodnym.

            Odebraliśmy w tej sprawie kilka telefonów i maili od wędkarzy, którzy z racji wykonywanego zawodu orientują się doskonale w przepisach, z których jednoznacznie wynikało, że jest to niezgodne z prawdą. Chcąc wyjaśnić sprawę do końca, tym bardziej, że nasi członkowie wędkują z łodzi motorowych przy ujściu Parsęty i mogliby nieświadomie popełniać przestępstwo, zwróciłem się z pytaniem do Wydziału Inspekcji Rybołówstwa Okręgowego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego w Słupsku. W odpowiedzi uzyskanej od Naczelnika Wydziału Inspekcji Rybołówstwa wynika, że inspektor z kołobrzeskiego IRM się mylił, ponieważ stały obwód ochronny, mierzony od strony morza promieniem długości 500 m, poprowadzonym ze wschodniej głowicy wejścia portowego w dalszym ciągu obowiązuje. Na dowód zamieszczam treść korespondencji, cyt.: „W nawiązaniu do Pana zapytania, uprzejmie informuje, iż na podstawie art. 141 ustawy z dnia 19 grudnia 2014 r. o rybołówstwie morskim (Dz.U.2015, poz.222), akty prawa miejscowego wydane na podstawie art. 18, art. 32 i art. 55 ustawy uchylanej w art. 143 (ustawy z dnia 19 lutego  2004 r. o rybołówstwie) zachowują moc do dnia wejścia w życie aktów prawa miejscowego wydanych odpowiednio na podstawie art. 11 i art. 49. Zarządzenie Nr 1/2004 Okręgowego Inspektora Rybołówstwa Morskiego w Słupsku z dnia 1 lipca 2004 r. w sprawie ustanowienia stałych obwodów ochronnych oraz szczegółowych warunków prowadzenia w nich połowów z późniejszymi zmianami zostało ustanowione na podstawie art. 32 pkt 1 ustawy z dnia 19 lutego  2004 r. o rybołówstwie.
W związku z powyższym  ustanowione w nim regulacje w dalszym ciągu obowiązują ponieważ Okręgowy Inspektor Rybołówstwa Morskiego w Słupsku nie określił nowych aktów prawa miejscowego.”

            Przestrzegam kolegów wędkarzy przed łamaniem przepisów, tym bardziej, że łowienie ryb w granicach stałych obwodów ochronnych jest przestępstwem, a nie wykroczeniem, o czym pisali koledzy na stronie Koła Wojskowego z Kołobrzegu, dodatkowo zamieszczając wyrok Sądu.

            Prezes Zarządu Koła Miejskiego PZW

                    Wiesław Skólmowski

 

            

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • karasek Data dodania: 5 lat temu Oceń: 4 + / -

    jeśli wolno zapytać_ jak potoczyła się sprawa dwóch strażników SRR łapiących śledzie na falochronie o której rozmawialiśmy?

  • witek_ziemkowski Data dodania: 5 lat temu Oceń: 6 + / -

    No i wszystko jasne. Pozdrawiam.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin