Jeden z pucharów przyjechał do Kołobrzegu

Na Zalewie Rosnowskim – łowisko „Wyspa” w dniu 27.08.2017 roku odbyły się I Feederowe Mistrzostwa Okręgu Koszalińskiego PZW. Mistrzostwa odbyły się w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Wystartowałem w nich  indywidualnie, byłem jedynym uczestnikiem reprezentującym Koło Miejskie PZW w Kołobrzegu. W mistrzostwach wystartowało 8 dwuosobowych drużyn, pozostali uczestnicy indywidualnie. Po poczęstunku, odprawie technicznej, losowaniu sektorów i stanowisk rozpoczęliśmy standardowe w tym przypadku przygotowania przed rozpoczęciem pięciogodzinnej rywalizacji. Na stanowisku obok miałem kol. Grzegorza Smagła z Koła PZW w Drzonowie więc była okazja aby porozmawiać. Przez cały czas trwania zawodów na przemian z przebijającym się słońcem po niebie przesuwały się ciężkie deszczowe chmury. Burza z obficie padającym deszczem przyszła na 20 minut przed końcem zawodów (tak więc pakowanie było „na mokro”). W związku z warunkami Sędzia Główny zawodów kol. Jerzy Makara skrócił i zakończył rywalizację.

W sektorze B w którym wędkowałem zająłem II miejsce (do pierwszego zabrakło niewiele – 200 pkt. – niestety w trakcie zawodów podczas holu „spadły” mi dwa leszcze – pech).

Podczas pracy komisji sędziowskiej, w oczekiwaniu na ogłoszenie wyników posililiśmy się bigosem oraz żurkiem, kawa, herbata, ciasto).

Po podliczeniu wyników okazało się, że w klasyfikacji generalnej uplasowałem się na III miejscu (stąd ten dyplom, medal i puchar – niestety najmniejszy).

Wyniki końcowe – indywidualnie:

I miejsce – Bluj Jarosław, Czaplinek

II miejsce – Kulik Zygmunt, Czaplinek

III miejsce – Bonczkowski Jan, Kołobrzeg

IV miejsce – Dzikiewicz Ryszard, Koszalin

V miejsce – Plewa Tomasz – Koszalin

VI miejsce – Piszcz Bogdan, Bobolice

Wyniki końcowe – drużynowo:

I miejsce – Bluj Jarosław, Strajch Krzysztof, Czaplinek

II miejsce – Kulig Zygmunt, Nowacki Paweł, Czaplinek

III miejsce – Dzikiewicz Ryszard, Dywelski Łukasz, Koszalin.

Największą rybę zawodów złowił kol. Dywelski Łukasz – leszcz o masie 1400g, za co również został uhonorowany pucharem.

Z ciekawostek dodam, że kol. Zygmunt Kukik złowił warzącego przeszło kilogram okonia – przynętą były 2 pinki.

Organizatorem zawodów na zlecenie OKS było Koło PZW Rokosowo – Jedliny oraz klub Jurmen z kol. Jerzym Makarą na czele.

Z wędkarskim pozdrowieniem

Jan Bonczkowski