Relacja z XXX Memoriału Wiktora Wierzbickiego

W tegorocznym, jubileuszowym XXX Memoriale Wiktora Wierzbickiego, Ogólnopolskich Zawodach Spinningowo-Muchowych, po raz pierwszy w historii imprezy rozegranych w formule dwudniowej, wzięło udział 90 zawodniczek i zawodników. Frekwencja byłaby większa gdyby nie arktyczne mrozy jakie nawiedziły Polskę kilka dni przed zawodami. Oblodzone brzegi i spływająca rankami kra utrudniały, a miejscami wręcz uniemożliwiały wędkowanie, mimo to humory dopisywały. Ogromny wpływ na to miał ciepły klimat jaki panował w obozowisku tradycyjnie zorganizowanym na parkingu leśnym  przy moście w Ząbrowie, gdzie na zmarzniętych wędkarzy czekały posiłki przygotowane przez Szefa Kuchni Ikar Plaza - Pana Norberta Dorobisz, podawane przez organizatorów, członków Koła Miejskiego PZW. W tym roku serwowane były m.in. gulasz, grochówka, żurek, karkówka, liczne sałatki śledziowe,  kiełbaska na gorąco, kiełbaska z ogniska.... Nie zabrakło też przygotowanego stołu dla tradycjonalistów z pysznym domowym smalcem. Napoje ciepłe i zimne wydawane były bez ograniczeń, poza jednym wyjątkiem, napojem sponsora  – wyrobem Kampanii Piwowarskiej SA.

Po dwudniowej rywalizacji, a raczej wędkowaniu w przyjacielskiej atmosferze, do komisji sędziowskiej tylko dwóch wędkarzy zgłosiło punktowane ryby. Trocie złowiono drugiego dnia zawodów przy ujściu Radwi do Parsęty, dzięki czemu przyjezdni koledzy „pozamiatali”. Złowienie srebrniaka o długości 71,8 cm zapewniło  pierwsze miejsce Waldemarowi Byczkowskiemu. Na II pozycji uplasował się Adam Lewandowski, który do komisji sędziowskiej dostarczył srebrna troć o dł 67,5 cm.

W puli tegorocznego memoriału był rejs na duńską wyspę Bornholm, bilety na morskie wyprawy wędkarskie, całoroczne licencje na wędkowanie nad Parsętę, wędki, kołowrotki, czapki, rękawiczki, odzież….  Oczywiście najlepsi poza nagrodami rzeczowymi i pamiątkowymi dyplomami zostali nagrodzeni okazałymi statuetkami  łososi.

Część nagród została rozlosowana wśród wszystkich uczestników akcji ekologicznej sprzątania brzegów rzeki, odbywającej się równolegle z memoriałem.

Poza najlepszymi zawodnikami, podczas ceremonii zakończenia memoriału, uhonorowano dwóch Kołobrzeżan związanych ze środowiskiem wędkarskim. W uznaniu zasług dla rozwoju Regionu Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego nadał srebrną Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego Wiesławowi Skólmowskiemu i Mariuszowi Chrzanowskiemu. Gryfy wręczone zostały przez Panią Annę Mieczkowską - Członka Zarządu Województwa.

Kropką nad „i” była niespodzianka przygotowana przez kolegów wędkarzy z Klubu Traper Gdynia. W ręce Łukasza Sęczkowskiego, Prezesa Zarządu Koła Miejskiego PZW w Kołobrzegu, w dowód uznania za dotychczasową organizację i jubileusz zawodów, jednych z największych wędkarskich imprez w Polsce, jakim jest Memoriał Wiktora Wierzbickiego, trafiła piękna, pamiątkowa statuetka, która na pewno zajmie honorowe miejsce w siedzibie Koła.

Wyniki końcowe XXX Memoriału Wiktora Wierzbickiego:

I –  Waldemar Byczkowski, Klub Kaszub Somonino, troć o dług. 71,8 cm

II -  Adam Lewandowski, Klub Kaszub Somonino, troć o dług. 67,5 cm

W ceremonii zakończenia tegorocznej imprezy uczestniczyli m.in.:

Pani Anna Mieczkowska - Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego,

Pan Janusz Gromek – Prezydent Miasta Kołobrzeg, Pan Grzegorz Starczyk – Wójt Gminy Dygowo.

Podkreślenia wymaga fakt, iż Memoriał Wiktora Wierzbickiego rozgrywany jest w ramach Turnieju Czterech Rzek im. Jana Meyera.

Zawody objęte były honorowym patronatem:

Pani Anny Mieczkowskiej - Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Pana Janusza Gromka - Prezydenta Miasta Kołobrzeg, Pana Tomasza Tamborskiego - Starosty Kołobrzeskiego, Pana Waldemara Miśko - Burmistrza Miasta Karlino,

Patronat medialny nad wydarzeniem objął: Wędkarski Świat,

Współpraca medialna: Telewizja Kablowa Kołobrzeg, portal e-kg.pl, miastokolobrzeg.pl i Radio Kołobrzeg

Główni Sponsorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Urząd Miasta Kołobrzeg, Starostwo Powiatu Kołobrzeskiego, Urząd Miasta Karlino, Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty, Urząd Gminy Dygowo, Firma Jaxon, Firma Balsax, HRT Pani Wanda Szkudlarek, Goldfish Pan Dariusz Tyszkiewicz, Węd-sport  Pan Stefan Przychodźko,                     Pan Waldemar Giżanowski, Pan Mirosław Balicki i Pan Krzysztof  Kozieł Kołobrzeska Żegluga Pasażerska Jantar , Pan Michał Jania - sklep wędkarski, Pan Adam Wierzbowski Zakład Piekarniczo-cukierniczy, Pan Andrzej Walaszczyk Polarfish, Miejski Zakład Zieleni Dróg i Ochrony Środowiska, Mirpol Pani Mirosława Wyszyńska, Kampania Piwowarska S.A.,

Oprawa Kulinarna: Pan Norbert Dorobisz - Szef Kuchni Ikar Plaza

Pomoc w organizacji: Zarząd Koła Miejskiego PZW , Członkowie , Sympatycy - Koledzy Wędkarze  - w osobach - Andrzej Pawliczak, Marcin Arciszewski, Dariusz Krakowiak, Waldemar Puc, Karol Gorczyca, Przemysław Mikołajczyk, Wojciech Jabłoński, Włodzimierz Bielski, Andrzej Żołnierczuk, Mariusz Chrzanowski, Jerzy Sikorski, Wiesław Skólmowski,  a także Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty

Na zakończenie, w imieniu całego zespołu przygotowującego tegoroczny memoriał bardzo dziękuję wszystkim za przybycie. Nie znam słów, które są w stanie wyrazić naszą wdzięczność za wsparcie udzielone przez sponsorów.

Jeszcze raz Dziękujemy Wszystkim!!!

W imieniu Zarządu Koła Miejskiego PZW w Kołobrzegu

Prezes Zarządu Łukasz Sęczkowski