15 tysięcy smoltów łososi trafiło do Parsęty

13 maja, w czwartkowe popołunie do Parsęty, w okolicy Zieleniewa wpuszczono 15100 sztuk, kilkunastocentymetrowych smoltów łososi. Akcja odbyła się w ramach realizacji projektu „Zarybiania polskich obszarów morskich”.

Pod fachowym okiem Sławka Połomskiego, ichtiologa Okręgu PZW w Koszalinie kilku członków kołobrzeskiego koła spuściło ryby specjalnym rękawem. Wysrebrzone, jedno i dwuletnie łososie można było przez chwilę obserwować blisko kamienistego brzegu. Jednak po kilku minutach nie było po nich śladu. W przeciwieństwie do smoltów troci, łososie bardzo szybko spływają do morza, a duża przeżywalność, obliczana na 70% pozwala mieć nadzieję, że już za 2-3 lata powrócą do rzeki jako dorosłe, blisko metrowe ryby. Jak zwykle przy tego typu okazjach, obecni na zarybianiu wędkarze dzielili się informacjami i ciekawostkami, natomiast Sławek Połomski opowiadał o przeprowadzonym sztucznym tarle jazi, którego owoce niebawem trafią do wód naszego okręgu.

.

Krótki film z opisanego zarybiania znajduje się w naszej zakładce "Filmy z Youtube"

lub pod adresem:

• rossterr09 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

Dlaczego w zamieszczonym wykazie brak kilkudziesięciu jezior, szczególnie rejonie Bobolic,Czaplinka, Złocieńca no i Szczecinka. Czy będą na nie przetargi i kiedy. Proszę o odpowiedź, ponieważ za 2-3 tygodnie trzeba podjąć decyzje co do opłat wędkarskich na rok 2011.

• jesio47 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

Ps. Mnie i szczecineckich wędkarzy interesuje sprawa Trzesiecka. Proszę o poważne potraktowanie pytania. Pozdrawiam

• jesio47 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

No i wzięli się i obrazili na wędkarzy. Co prawda milczenie jest złotem, lecz w tak ważnej sprawie jak wykaz wód, dla rzeszy koszalińskich wędkarzy jest sprawą bardzo ważną, tym bardziej, że trzeba się zastanawiać nad wykupem składek członkowskich na przyszły rok. Panie Prezesie, Szanowny Zarządzie Okręgu i Panie Dyrektorze obudźcie się !!!!!!!!. Brak Wam odwagi czy faktycznie obraziliście się na wędkarska brać? Oby znowu nie ubyło w przyszłym roku pond 1000 członków. K

• pekape111 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

Kol. Andrzeju, możesz mówić, proponować a i tak wychodzi jak wg przysłowia, "jak grochem o ścianę" lub "mówił dziad do obrazu". Ciekawe, czy ktoś ma informacje kiedy i jakim asortymentem zarybiano o Rosnowo i Hajkę? Może ktoś z koła w Rosnowie wie na ten temat?.

• andrzejkoszalin Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

Witam!
    Panowie super że zarybiacie łososiem. Tylko że za łososiem niewielkie grono wędkarzy chodzi. Zobaczcie co się dzieje w naszych zbiornikach. Wyciągnijcie wnioski z zawodów które organizujecie na jez. Rosnowskim, np. na 20 spinningistów przez pięć godzin łowienia połowa wraca o kiju a znaczna część szczęśliwców ma zaledwie po dwa 19 cm okonki tak jest na każdych zawodach - NĘDZA! Przy takiej polityce zarybieniowej jaką prowadzi obecny zarząd NAWET PŁOTKA JEST JUŻ RYBĄ POSZUKIWANĄ w zbiornikach w pobliżu Koszalina. Ryb u nas nie ma, a tu ktoś nie pytając się nikogo o zdanie WYSTĘPUJE Z POROZUMIENIA z innymi okręgami.

• jan_jankowski Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

Z tym jaziem to hahaha. po co nam jaź skoro brak lina, karpia, okonia, szczupaka. Na Rosnowo przydała by się duża płoć, np. z wód od zachodnich sąsiadów, bo ta nasza karłowacieje. Po zawodach na Wyspie ileż to ryb jest okaleczonych, pozbawionych śluzu i podatnych na choroby. Pomyślcie o tym hodowcy jazi.

• Bielski Filip Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

Ja łowie bardzo często na Hajce. Ryb na niej jest o wiele mniej niż kilka lat temu. Wędkarze z Białogardu, do których należę i którzy licznie odwiedzają to jezioro,dziwią się, że brak tam okonia i szczupaka. Ja osobiście nie słyszałem by tam narybek był wpuszczany.

• litoszek Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

Zacznijcie lepiej wydawać NASZE PIENIADZE ,a nie zarybiać rzeki kontrolowane przez bandy kłusownicze.Za dwa lata ktos złowi jedna trotke i będzie pretekst żeby stawiać sobie pomniki.Co z zarybieniami sandaczem i linem ?
    Panowie prawda jest taka że całe PZW to zbiór BETONU który grzeje tyłki i rozdaje sobie medale z byle okazji.
    To tyle w temacie .Zapraszam do dyskusji innych wedkarzy .Pokazmy że mamy cos do powiedzenia bo to za nasze pieniadze dzieja sie te farsy.

• rossterr09 Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

Masz rację jandudo. A o zarybianiu drapieżcą Rosnowa to chyba całkiem zapomniano.

• janduda Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

A może byście zaczęli zarybiać jeziora i zalewy rybami drapieżnymi a nie tylko troć i łosoś. Jałowe są te nasze koszalińskie wody, jałowe....

• Mariak Krzysztof Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

marini72

Należą się wielkie słowa uznania, za zaangażowanie w pracę, jaką jest zarybianie naszych wód, a tym bardziej naszych pomorskich rzek, tak wspaniałą rybą, jaka jest łosoś-BRAWO!!!