Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

REPREZENTANCI KOŁA MIEJSKIEGO NA MUCHOWYCH MISTRZOSTWACH OKRĘGU PZW W KOSZALINIE "WIEPRZA 2010"

W sobotę 5 czerwca, na malowniczej Wieprzy (poniżej Kępic) odbyły się Otwarte Muchowe Mistrzostwa Okręgu PZW w Koszalinie.

Ponieważ zawody były rozgrywane na „żywej rybie”, blisko dwudziestu wędkarzy rywalizowało w dwóch turach, starając się przechytrzyć lipienie, pstrągi, trocie i łososie wyłącznie na bezzadziorowe przynęty.

Muszkarze zostali losowo dobrani w pary, w których jeden z wędkarzy był zawodnikiem, a drugi sędzią łowiącym w regulaminowej odległości od obserwowanego partnera, do którego należała decyzja o wyborze miejscówki. Po kilku godzinach role się odwracały.

To wspaniały sposób rozgrywania zawodów no kill, który warto upowszechnić w innych metodach wędkarstwa sportowego, powiedział po zawodach Artur Ołów jeden z czterech zawodników reprezentujących Koło Miejskie PZW z Kołobrzegu. Z tego koła pochodzi też kol. Grzegorz Grajek, który złowił największą rybę zawodów (38 centymetrowego lipienia), za co otrzymał pamiątkowy puchar i gałązkę z 19 sztucznymi jętkami majowymi, zebranymi wśród startujących na początku imprezy. Łowca największej ryby otarł się o podium, na którym ostatecznie stanęli: na najwyższym stopniu kol. Dariusz Zięba z Koszalina (6 lipieni), drugi był kol. Adam Zając reprezentujący również Koszalin (5 lipieni), a na trzecim kol. Waldemar Brzeziński z Białogardu (4 lipienie).

relację Artura Ołowia spisał Wiesiek Skólmowski 

.

Fotoreportaż z mistrzostw znjdziecie w naszej galerii pod adresem:

http://www.pzw.org.pl/1479//galeria

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.