Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

LEGALNA SPRZEDAŻ SKŁUSOWANYCH RYB

Telewizja Polska wyemitowała na antenie TVP1 materiał, który został nakręcony przez dziennikarzy zachodniopomorskiego oddziału TVP, dotyczący nielegalnej sprzedaży ryb objętych ochroną, w tym przypadku troci. Przerażające jest zachowanie wojewódzkiego komendanta PSR, który jest jednym z bohaterów reportażu.

Temat handlu rybami niewiadomego pochodzenia dotyczy również naszego powiatu, gdzie w maju bieżącego roku na targowisku miejskim można było kupić smolty w cenie 13 zł za kilogram. Ryby były oferowane jako pstrągi.

Reportaż dostępny jest pod adresem: www.tvp.pl/publicystyka/magazyny.../wideo/10112010/3221222

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (4)

 • Romik Mateusz Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  perch

  A większość kłusowników po co zabija ryby przeciez nie dla siebie tylko na sprzedaz a potem na ryneczku ktos mowi moze swierza rybke i pokazuje ladnego leszcze a rano jakis klusownik go zachaczyl.........

 • Stefaniak Rafał Data dodania: 7 lat temu Oceń: 1 + / -

  raf83

  w tej sytuacji należałoby zapytać o sens istnienia straży rybackiej.nie rozumiem za co biorą pieniądze ludzie powołani do eliminowania kłusownictwa.rzeki do których wpływa łosoś i troć na tarło w okresie ochronnym powinny być patrolowane w dzień i w nocy.moim zdaniem nie jest to problem.składki za połów są bardzo wysokie.pieniądze są źle wydawane.niech wreszcie ludzie do tego powołani doprowadzą do zmiany prawa a nie tylko ciągle słyszę, że kary za kłusownictwo są za niskie.trzeba działać bo niedługo stracimy tak wspaniałą rybę w naszych rzekach.w innych krajach jak np w Niemczech poradzono sobie z kłusownictwem.u nas potrzeba radykalnych działań.oprócz wzmożonych patroli rzek należy kontrolować kutry na morzu.jako wędkarz oczekuję konkretów!chcę wreszcie zobaczyć zmiany.wiele lat łowię na Parsęcie i tylko raz byłem kontrolowany.dobrze prowadzona gospodarka wodna prowadzi do rozwoju regionu.jeżeli rzeka będzie dobrze zarybiona to będą do nas przyjeżdżać wędkarze i zostawiać dużą kasę.nie rozumiem dlaczego od lat tylko się o tym mówi i nic konkretnego się z tym nie robi(a opłaty za wędkowanie ciągle rosną).Zmiany są bardzo potrzebne.myślę, że wielu wędkarzy, którzy od lat łowią na Parsęcie myślą podobnie.Rzeka ta jest piękna.dbajmy o nią

 • jacoli Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  jacoli

  I tak właśnie się walczy z kłusownictwem, a to tylko jeden z przykładów ciekawe ile takich miejsc jest Polsce. Dla komendanta PSR widocznie najważniejsze jest to żeby mieć pensje, a reszta czyli to do czego został powołany to już tylko dodatek.

 • Pol Łukasz Data dodania: 7 lat temu Oceń: 0 + / -

  no_commentlbn

  No_CoMMeNt...