Majowe wędkowanie

Jak ten czas leci – do takiego wniosku można dojść analizując dotychczasowe wydarzenia z udziałem naszych członków, które odbyły się w tym roku, a miesiąc maj ma być jeszcze dynamiczniejszy.
3-go maja kilku sympatyków metody muchowej spotka się nad stawem w Niekaninie, tego samego dnia przeszło 100 kilometrów dalej, nad jeziorem Trzesiecko do rywalizacji przystąpi blisko 20 członków sekcji spinningowej, którzy wezmą udział w zawodach organizowanych przez tamtejsze Koło PZW „Jesiotr”,
7-go i 8-go maja nasz kolega Darek Krakowiak będzie starał się powtórzyć ubiegłoroczny sukces w zawodach rozgrywanych na małych łódkach w okolicy Dźwirzyna,
8-go maja miłośnicy łowienia z morskiego brzegu mogą się wyszaleć na „Belonadzie” organizowanej w okolicy Gąsek,
14-go maja, 3 lub 4 dwuosobowe załogi łódek dołączą do uczestników Ogólnopolskich Zawodów Spinningowych na jeziorze Kaleńsko w okolicy Czaplinka. Ta impreza otwiera tegoroczną edycję Turnieju Trzech Miast i walkę o tytuł Wielkiego Mistrza Zakonu Spinningowego,

14-15-go maja nad stawem w Niekaninie odbędą się Spławikowe Mistrzostwa Koła
22-go maja, członkowie naszego koła będą walczyć o tytuł Spinningowego Mistrza Okręgu na zawodach, które odbędą się w pobliżu Świdwina.

22-go maja, odbędą się Dni Przylesia, w ramach których zostaną rozegrane zawody spławikowe z udziałem członków naszego koła.
To nie koniec majowych wędkarskich atrakcji. W drugiej połowie miesiąca odbędą się warsztaty muchowe z udziałem Michała Dużyńskiego, który na stałe mieszka we Włoszech ale wykorzystując krótki pobyt w naszym kraju zgodził się podzielić swoją wiedzą na temat metod i technik rzutowych.
By przybliżyć sylwetkę kol. Michała zacytuję krótką historię jego wędkowania, którą opublikuję wraz z otrzymanymi zdjęciami dzisiaj wieczorem.