Troć w pierwszym rzucie

Nie zrażony brakiem wpisów do rejestru połowów i smutnym widokiem chorej ryby, widzianej dzień wcześniej, Włodek Grzybicki wybrał się w piątek ponownie nad Parsętę. Wędki przy samochodzie rozkładał około 7:15 rano, kilka minut zajęło mu dojście do miejscówki i wreszcie pierwszy rzut w nurt rzeki. Krótko po tym jak obrotówka HRT zaczęła pracować nastąpił atak ryby. Po kilku minutach holu była już pod nogami szczęśliwego wędkarza. Po dokładnych oględzinach okazało się, że jest to 61 centymetrowy samiec troci. Jego barwa świadczyła o wcześniejszym wpłynięciu do rzeki.

Pomimo ogromnego, kilkudziesięcioletniego doświadczenia w łowieniu troci, jest to pierwszy przypadek kol. Włodka, kiedy troć udało mu się złowić w pierwszym rzucie.

z wędkarskim pozdrowieniem