Łososiowe wojny

W okresie ochronnym troci i łososi mamy więcej czasu na multimedialne wędkarskie dodatki, których w gąszczu programów telewizyjnych i internetowej przestrzeni mamy pod dostatkiem, a wręcz jest ich tyle, że nie ma możliwości obejrzenia wszystkiego. Na szczęście udało mi się przypadkiem trafić na fantastyczną propozycję programową kanału National Geographic Wild HD, zatytułowaną „Łososiowe wojny”.

Chociaż w filmie jest mowa o łososiach z Ameryki Północnej, to można się doszukać podobieństw z naszą teraźniejszością, a jako członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego, dążący do restytucji tego gatunku w pomorskich rzekach, powinniśmy wykorzystać doświadczenia amerykanów. Uważam, że ten film powinien być wyświetlony w każdym kole, by uświadomić zagrożenia jakie niesie ze sobą działalność człowieka i źle przeprowadzona gospodarka rybacka, a już na pewno powinien być znany każdemu, kto decyduje o przyszłości naszych rzek.

polecam fragment filmu, który można znaleźć pod linkiem: