XXIV Memoriał Wiktora Wierzbickiego w liczbach.

XXIV Memoriał dobiegł końca. Pozwólcie, że spojrzę na fenomen zawodów trociowych nie od strony wędkarskiej lecz liczb.

W zawodach uczestniczyło 134 zawodników, niestety nie było wśród nich pań. Startowało 6 juniorów.

57 uczestników reprezentowało Kołobrzeg, Koszalin – 8, Gdynia – 5, Brojce – 5, Sławno – 4, Mielno – 4, Świdwin – 4, Mińsk Mazowiecki – 3, Poznań – 3, Wolin – 3, Karlino – 3, Barlinek – 3,  Warszawa – 2, Płoty – 1, Gryfice – 1, Nowielice – 1, Sianów – 1, Dygowo – 1, Drzonowo – 1, Trzebiatów – 1, Drawsko Pomorskie – 1, Złocieniec – 1, Solec – 1, Manowo – 1, Skierniewice – 1, Łykowo - 1, Towarzystwo Przyjaciół Rzek Iny i Gowienicy – 5, Towarzystwo Miłośników Parsęty – 4, Towarzystwo Miłośników Rzeki Regi – 4, Towarzystwo Miłośników Rzeki Wieprzy – 4.

Zawodnicy KWS Salmo Kołobrzeg zostali policzeni jako reprezentanci Kołobrzegu.

Zjedzono - około 25 kg kiełbasy z grilla, 27 kg grillowanej karkówki, ok. 120 litrów przepysznej zupy grochowej (wielkie uznanie dla kucharzy ze Stowarzyszenia Polskich Kucharzy i Cukierników z Kołobrzegu  którzy wszystko przygotowali i profesjonalnie podali).

Wypito – około 80 litrów wody mineralnej oraz soków, kilkanaście litrów kawy i herbaty, przeszło 200 puszek piwa „bezalkoholowego”. O innych płynach nic nie słyszałem.

Należy mieć nadzieję, że podczas przyszłorocznego jubileuszowego Memoriału liczby te zostaną przekroczone co będzie świadczyło o tym, że idziemy w dobrym kierunku.

Z wędkarskim pozdrowieniem

Janek Bonczkowski