Czwartkowa akcja antykłusownicza

W czwartek 12 kwietnia, w rejonie mostu w Bardach, wspólny patrol strażników Państwowej Straży Rybackiej i kołobrzeskiej Społecznej Straży Rybackiej, zatrzymał na gorącym uczynku poławiaczy smoltów. Łupem dwóch pseudowędkarzy padło 20 sztuk.

Zatrzymani dwaj mieszkańcy pobliskiej miejscowości nie posiadali kart wędkarskich. Jeden z nich przyznał się do złowienia smoltów. Za powyższy czyn został ukarany mandatem w wysokości 400 zł , natomiast drugi mandatem w wysokości 200 zł.

Komendant SSR w Kołobrzegu

• niuniek Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

O , to mi się podoba, ci panowie na pewno już nie będą kłusować.

• niuniek Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

Koledzy uważam ,że kara jest adekwatna do winy. Wprawdzie wędkowali bez stosownego zezwolenia i za dużo sztuk, ale nie kłusowali sieciami. Ja bardziej skupiłbym się na o wiele wyższych karach dla kłusoli , którzy stawiają siatki , czy walą prądem. Takim zabierałbym wszystko, sprzęt, oraz samochód. Trzeba szybko i radykalnie zmienić prawo inaczej nasze wody będą przypominały studnie. A jeśli chodzi o tych panów, to myślę, że szybko nie zdecydują się na podobny czyn, w przeciwnym razie, za recydywę trzy razy większa kara. Pozdrawiam prawdziwych wędkarzy.

• ToBoki Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

toboki

Zbyt niska kara. Straty przy takiej ilości pstrągów powinny zostać wycenione na około 1000zł, które należało przedstawić w sądzie i żądać nawiązki na rzecz Okręgu w tej wysokości. W wypadku takiej ilości ryb sprawa powinna trafić do sądu, a nie być zakończona mandatem.

bladawiec

A kto tu jest właścicielem i czego?

qmak75

• Springer Michał Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

spinozo

400 i 200zł... to na pewno odstraszy kłusowników. Kary za tak perfidne kłusownictwo powinny być znacznie wyższe.