Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Biesiada łososiowa AD 2012 - relacja

Dzisiaj na Placu Wolności w Dygowie, o godzinie 6:00 rozpoczęła się VI Biesiada Łososiowa. W tym roku, obok jedynego w regionie pomnika łososia, na starcie stanęło 163 spinningistów. Zdecydowana większość zawodników wybrała środkowe i górne odcinki Parsęty i było to zapewne spowodowane analizą wcześniejszych doniesień znad rzeki. Jedno jest pewne - na brak ryb w Parsęcie tym razem nie można było narzekać. Złowienie ich w trakcie zawodów okazało się jednak bardzo trudne, a wielu wędkarzy zakończyło start o kiju. Może to dziwić, ponieważ wśród nich byli trociarze, mający w minionym tygodniu świetne wyniki. Jednak jak sami podkreślali - łowienie rekreacyjne i wędkowanie w trakcie zawodów to dwie zupełnie inne sytuacje, gdzie często stres spowodowany rywalizacją wygrywa ze zdrowym rozsądkiem i opanowaniem.

Najlepszym spinningistą tegorocznej Biesiady został członek sekcji spinningowej w naszym kole, kolega Darek Krakowiak. Poza nim w gronie zawodników którym udało się złowić trocie byli jeszcze koledzy: Edmund Rożan i Stefan Przychoćko, również członkowie sekcji spinningowej. Kilku zawodników miało kontakt z rybami, a Andrzej Żołnierczyk poczuł siłę bardzo dużej ryby.

W ręce zwycięzców trafiły wyjątkowe nagrody. Trzej pierwsi zostali uhonorowani statuetkami wykonanymi przez artystę rzeźbiarza, który był również wykonawcą pomnika łososia. Sześciu wręczono bardzo dobre spinningi. Darek od dzisiaj będzie dysponował między innymi kijem Daiwa Shogun, a cała ósemka, czyli wszyscy łowcy troci dostali nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego.

Słowa uznania należą się pracownikom Urzędu Gminy w Dygowie, których wielomiesięczna praca dała wspaniały efekt, a postrzeganie wędkarstwa jako produktu turystycznego gminy jest godna podziwu. W trosce o rozwój tej gałęzi turystyki, w trakcie Biesiady do Parsęty wpuszczono 5000 małych troci, za które zapłaciła gmina.

Wielkie brawa i do zobaczenia za rok (oby grill był większy i pracował wydajniej)

Wiesiek Skólmowski

 

 

wyniki końcowe VI Biesiady Łososiowej

I – Dariusz Krakowiak   Kołobrzeg   5,276 kg

II – Dariusz Wysocki   Karlino   4,100 kg

III – Robert Korzeniowski   Gryfice   3,860 kg

IV – Stanisław Hryciów   Dygowo 3,460 kg

V – Zenon Walczak   Koszalin   3,370 kg

VI – Edmund Rożan   Kołobrzeg   3,350 kg

VII – Mirosław Paszko   Dygowo   3,245 kg

VIII – Stefan Przychoćko   Kołobrzeg   2,950 kg

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

  • Bonczkowski Jan Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

    bonczkow

    Gratulacje dla kolegów za piękne rybki. Darek - pokazałeś klasę i po raz kolejny potwierdziłeś swoje umiejętności! Spotkania z kolegami w takiej atmosferze i przy takich okazjach to czysta przyjemność.

  • Wrona Waldemar Data dodania: 8 lat temu Oceń: 0 + / -

    waldemarr99

    Widać że po święcie troci i łososia ryb przybyło gratulacje dla zwycięzców i pogromców troci i pozadrawiam