Kończy się łowienie, zaczyna łapanie...

W związku ze zbliżającym się okresem ochronnym troci i łososi w Parsęcie, który zacznie obowiązywać od 1-go października, w minioną środę w Starostwie Powiatowym w Białogardzie odbyło się spotkanie służb zaangażowanych w ochronę ryb.

W spotkaniu uczestniczyło kilkunastu przedstawicieli służb mundurowych z całego obszaru dorzecza Parsęty. Rejon kołobrzeski reprezentował Starosta Tomasz Tamborski, Komendant Kołobrzeskiej Placówki Straży Granicznej, Komendant Straży Leśnej z Nadleśnictwa Gościno i Komendant Społecznej Straży Rybackiej.

Jak powiedział Andrzej Wołkowski, inicjator spotkania, głównym jego celem było omówienie współdziałania wielu służb działających na tym samym terenie. Prezes Towarzystwa Miłośników Parsęty został koordynatorem działań na terenie powiatu białogardzkiego.

WS