Odpowiedź Prezesa Okręgu na list otwarty członków Sekcji Spinningowej

W trakcie wtorkowego posiedzenia Zarządu Koła, w dniu 20 listopada, została odczytana odpowiedź Prezesa Okręgu PZW w Koszalinie dr Janusza Nyka jaką poprzez Prezesa Koła otrzymali autorzy listu otwartego dotyczącego całorocznych odłowów troci i łososi.

W celu umożliwienia zapoznania się z treścią korespondencji pozostałym zainteresowanym członkom Sekcji Spinningowej, jej przewodniczący kolega Włodzimierz Grzybicki zdecydował o zamieszczeniu listu na stronie Koła.

Skany oryginałów dostępne są w formie załączników.

bladawiec

Ja tylko mam jedno pytanie: Co to jest odcinek przyujściowy rzeki? Ile to jest w procentach co do całej jej długości?

bladawiec

miko1

Niestety Pan prezes wyraźnie zamydla ludziom oczy. List dotyczył odłowów prowadzonych przez cały rok w Darłowie. Pan prezes w jednym małym zdaniu przyznaje, że tarlaki pozyskiwane są na Wieprzy przez cały rok (ciekawe co to za tarlak w czerwcu np.), po to aby następnie przejść szybciutko na temat dojrzałości samic łososia, aby potem do końca listu uświadamiać ciemny lud, jak to tarliska i zarybienia wyglądać powinny.

No super Panie prezesie ale gdzie tu odpowiedź o którą chodziło ??

• Parsęta Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

Panowie,moim zdaniem zwiększenie zarybienia jesiennym narybkiem owszem,jest wskaznę,ale będziecie mi musieli stada tarlaków wybic by go pozyskac na co nie mogę sie zgodzic.W sytuacji ,która panuje jedynie co pomoże mi to tarliska dużo tarlisk, resztę moje dzieci wezmą na siebię pod warunkiem że obszary tarlisk po pierwsze będą strzeżone a po drugie powstaną odcinki specjalne za które dostarczycie mych dzieci dzieciom pokarm w postaci różnych gatunków narybku a po trzecie broń ,,Boże'' wpuszczac mi wiecej jak cztery tysiące rocznie tych darmozjadów ,wandali,kanibali ,zasrańców zwanych smoltami.

• Parsęta Data dodania: 5 lat temu Oceń: 0 + / -

• Walczak Dominik Data dodania: 5 lat temu Oceń: 2 + / -

dominik91

Prezes jak zawsze wygłosił swoje kocowały uciekając od tematu. Jeśli okręg nie prowadzi komercyjnych odłowów na Wieprzy to jak inaczej można to nazwać? Może odłowy amatorskie albo rekreacyjne? Pan prezes jawnie łże, a wędkarzy ma w głębokim poważaniu. To tyle.

• Walczak Dominik Data dodania: 5 lat temu Oceń: 6 + / -

dominik91

• Radewicz Damian Data dodania: 5 lat temu Oceń: 6 + / -

dmek

Po odpowiedzi prezesa na nasze ostanie postulaty dotyczące organizacji przeżyciowego tarła na Parsęcie, spodziewałem się takiej, a nie innej odpowiedzi. Dno i 3m mułu.
    PS
    Pisze pan, że jest pan zażenowany treścią listu członków koła nr 17.
    90% wędkarzy okręgu Koszalin jest zażenowanych pańską działalnością jako prezesa okręgu, kończ waść wstydu oszczędź............