Relacja z "Turnieju 4 dyscyplin"

Wczoraj o siódmej rano nad brzegiem Parsęty w Zieleniewie spotkali się zawodnicy uczestniczący w Turnieju 4 dyscyplin. Pomysłodawcą integracji środowiska wędkarzy, a raczej członków naszego koła, spotykających się na zawodach rozgrywanych w czterech różnych rodzajach wędkarstwa jest kolega Waldemar Radwan, który w ubiegłym roku, jako wiceprezes do spraw sportu w naszym kole zorganizował turniej po raz pierwszy.

Tegoroczna edycja nie ściągnęła tłumów nad rzekę. Łącznie wystartowało 23 zawodników. Bez wątpienia, duży wpływ na to miał bardzo niski poziom rzeki i prawie zerowe wyniki osiągane w ostatnim czasie. Spławikowcy i gruntowcy pozostali na miejscu zbiórki i na wyznaczonych stanowiskach próbowali swoich sił, starając się złowić cokolwiek w niewielkiej rynnie. Wyjątkowo płytkie stanowiska przypadły spławikowcom uniemożliwiając wyłonienie najlepszego w tej dycyplinie.

O godzinie 13:00, sędzia główny zawodów, kolega Janek Bonczkowski zakończył rywalizację, a kilkanaście minut później ogłosił oficjalne wyniki.

W kategorii spinningowej nowym Mistrzem Koła Miejskiego PZW został kolega Dariusz Krakowiak. Kolejny tytuł i okazjonalny puchar Darek zdobył dzięki złowieniu troci z którą pozował do tytułowego zdjęcia. Na drugim miejscu uplasował się kolega Stefan Przychoćko, a trzecim zawodnikiem w spinningu został kolega Krzysztof Wójtowicz.

W dyscyplinie muchowej tytuł mistrzowski obronił ubiegłoroczny champion, kolega Grzegorz Grajek, a wicemistrzem został kolega Piotr Lisiecki.

W gruncie nie lada niespodziankę sprawił najmłodszy uczestnik imprezy, Szymon Pawłowski, który złowił 30-cm lipienia. Na drugim miejscu został sklasyfikowany kolega Ryszard Sołowiej.

Zgodnie z zapowiedzią, wśród uczestników rozlosowano kilka upominków. Z biletów na rejsy dorszowe, cieszyło się dwóch członków sekcji muchowej: Marcin Borkowski i Henryk Grzegorkiewicz. Wędzisko spinningowe trafiło w ręce Zygmunta Przychoćko (brata słynnego Stefana), natomiast z biletu na zawody trociowe w Sławnie skorzysta kolega Ryszard Pilarczyk. Kilku innych wędkarzy odjechało z drobniejszymi wspomnieniami niedzielnych zawodów.

Zarząd koła przygotował również drobne upominki dla strażników Społecznych Straży Rybackich (kołobrzeskiej i białogardzkiej) którzy są członkami kołobrzeskiego Koła Miejskiego PZW. Noże taktyczne zostały przekazane obecnym na zawodach, a pozostali otrzymają je w najbliższych dniach. Zdecydowanie szybciej zamieścimy pełną fotorelację.

z wędkarskim pozdrowieniem