Świąteczny, trollingowy rekord

Anna i Kamil Koseccy ze 1265 cm świątecznym łososiem

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia załoga Proxima Centauri pokonała własny rekord Mariny Solnej, cumując tym razem z czterema ogromnymi łososiami. Najmniejszy ważył 10 kg! Większość wędkarzy o takim prezencie gwiazdkowym może tylko pomarzyć.

Łososie o wadze 10 kg, 11,5 kg, 12,5 kg i 16,5 kg zostały złowione oczywiście metodą trollingową na pełnym morzu, pomiędzy Bornholmem, a Kołobrzegiem. Najdłuższa ze srebrnych torped miała 126,5 cm i jest jak dotąd największym łososiem złowionym przez Annę i Kamila Kosteckich.

Tuż po zacumowaniu łodzi motorowej Proxima Centauri do portu powrócił nasz kolega Darek Krakowiak również z kompletem łososi, prezentowanych na zdjęciach. Dłuższa z ryb Darka miała 88 cm.

Przy takich wynikach obu jednostek nie ma mowy o przypadkowości. To są po prostu doskonali trollingowcy, którzy po raz kolejny udowodnili swoją bardzo wysoką pozycję w rankingu polskich wędkarzy morskich.

z wędkarskim pozdrowieniem

zapraszam do obejrzenia prezentacj z zakończenia rekordowego rejsu