Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Wyniki i zdjęcia Biesiady Łososiowej 2014

„Afrykańska przygoda” taki podtytuł można nadać zawodom wędkarskim rozegranym w sobotę (19 lipca) w ramach Biesiady Łososiowej w Dygowie. Oczywiście ma to związek z towarzyszącą wędkarzom temperaturą i palącym słońcem, a nie żyrafami bawiącymi publiczność podczas występów Cyrku Medrano w pobliskim Kołobrzegu.

W tym roku na starcie stanęło 176 zawodniczek i zawodników, którzy przez 7 godzin próbowali w Parsęcie złowić łososia lub troć. VIII Biesiada przeszła do historii jako zawody nierozstrzygnięte. Nikt nie zgłosił komisji sędziowskiej punktowanej szlachetnej ryby, mimo to wszyscy mogli spróbować jej smaku. Na Placu Wolności, obok największego w Polsce pomnika łososia, na wędkarzy, sportowców uczestniczących w III Gonitwie Łososiowej rozgrywanej równolegle z zawodami wędkarskimi i gości chowających się pod dającymi cień parasolami czekały stoiska gastronomiczne i rękodzielnicze. Częstowano tam grillowaną karkówką, kiełbaskami, ciastem i kawą, a także pyszną zupą łososiową. Na zakończenie organizatorzy rozlosowali wśród zawodników kilkanaście nagród i upominków. Zabawa taneczna trwała do późnych godzin nocnych.

Dzięki realizacji pomysłu Marka Zawadzkiego Wójta Gminy Dygowo, Biesiada Łososiowa na stałe wpisała się jako wspaniała wakacyjna impreza wędkarska, a od trzech lat także jako zawody triathlonowe, promujące gminę i malowniczą Parsętę. Wszyscy podkreślają, że klimat jaki udało się stworzyć w Dygowie nie ma sobie równych.

Do zobaczenia za rok.

Wiesiek Skólmowski   

 

 

 

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

  • Bonczkowski Jan Data dodania: 4 lata temu Oceń: 0 + / -

    bonczkow

    Super impreza, spotkanie towarzyskie - ryba to ewentualny dodatek wieńczący zmagania, ale jak widać z powyższej relacji niekonieczny.
    Pozdrawiam wszystkich uczestników i do zobaczenia za rok.